Boží dar

Služby v okolí

Náš penzion se nachází v okolí turisticky zajímavých lokalit. Návštěvníci mohou navštívit muzea, sportovní areály, sjezdovky na Božím Daru a v sousedním saském Oberwiesenthalu, akvacentra, naučné stezky, cyklisté mohou v cyklistické sezóně využít několik značených cyklotras.

V nedaleké vzdálenosti od Božího Daru leží světoznámé radonové lázně Jáchymov, perla světového lázeňství – lázně Karlovy Vary a saské lázně Oberwiesenthal.

Muzea

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muzeum Boží Dar

Expozice vlastivědného muzea na Božím Daru pojednává o historii nejvýše položeného města ve střední Evropě. Muzeum sídlí ve stejné budově jako městský úřad a Infocentrum. Najdete tu také Ježíškovu poštu.

Vstup do muzea je zdarma.

1024px-Jáchymov_muzeum

Muzeum Jáchymov

Budova bývalé mincovny situovaná nad radnicí na náměstí významného horního města vystavená s okázalostí úměrnou jeho významu. Jednopatrový renesanční dům s věžovitým arkýřem, mázhausem a pravoúhlým dvorem. Budova pochází z let 1534–36, v nynější podobě několikrát přestavována.

igmuseum2503_880

Muzeum Rittersgrün

Železnice přinesla do saské příhraniční obce Rittersgrün na konci 19. století nejen snadnější cestování, rychlejší zásobování okolních průmyslových závodů, ale také turistický ruch. Úzkokolejná železnice vedla z Grünstädtel do Oberrittersgrün a pravidelný provoz se na ní udržel do roku 1971.

Naučné stezky

Božídarské rašeliniště

Naučná stezka Božídarské rašeliniště je zaměřená na historii, geologii, lesnictví, ekologii, zoologii a botaniku. Stezka dlouhá 3,2 km nabízí 12 poučných zastavení. Vede převážně po dřevěných povalových chodnících. V nedávné době prošla stezka celkovou rekonstrukcí. Stezka začíná i končí na náměstí na Božím Daru.

Blatenský příkop

Naučná stezka Blatenský příkop je zaměřená na ekologii, historii, hornictví, lesnictví a původní technické využití plavebního kanálu. Stezka vede podél tohoto jedinečného technického díla. V infocentru Boží Dar si můžete vyzvednout průvodce touto oblíbenou naučnou stezkou.

Cyklotrasy

Okruh kolem Klínovce

Okruh vedoucí z Božího Daru přírodní rezervací Božidarská rašeliniště kolem dolu Eduard do Jáchymova a odtud přes nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec zpět na Boží Dar. Trasa je náročná především díky stoupání na Klínovec, kde je nutné překonat výškový rozdíl přes 500 m.

Okruh kolem Božího Daru

Boží Dar – rozcestník Jahodovka – Jáchymov – Božídarský Špičák – U Černé – Boží Dar. Okruh o délce 26,9 km k Božídarskému Špičáku a zpět do Božího Daru nabízí návštěvu kostela Sv. Anny, Královskou mincovnu, Šliknovský hrad aj.

Bazény

b816cbbef8ac06144f26c486a70fe79b

Aquacentrum Agricola Jáchymov

Pro milovníky vodního živlu je v jáchymovských lázních připraven opravdový ráj! Bazén nabízí 2 plavecké dráhy o délce 25 m, zbylá část bazénu slouží pro zábavné aktivity. V bazénu jsou umístěny boční masážní trysky, dnové masážní rošty a vodopád. Na tobogánu s vlastním dojezdovým bazénkem se vyřádí děti i rodiče.

img_20181230_154437_hdr

Aquacentrum Geyer

Vodní svět v Geyeru je vzdálen asi 37 km od Božího Daru. Kromě mnoha vodních atrakcí nabízí místní centrum restauraci, wellness, hodiny aerobicu, saunu apod.

Vodní atrakce v aquacentru Geyer: bazén s vlnobitím, divoká voda (kanál dlouhý 80 m), dětský bazén se skluzavkou, vodní jeskyně, whirlpool, venkovní bazén s kurtem na pólo a opalovací zónou, vodní kolotoč, rodinná skluzavka, skluzavka „černá díra“ se světelnými efekty.

_MG_1527skvrnydno

Hotel Nástup Loučná pod Klínovcem

Hotel Nástup pod Klínovcem umožňuje vstup do svého hotelového bazénu i veřejnosti. Za poplatek si tu můžete pronajmout i saunu, půjčit osušku i župan.

Relaxační bazénu Hotelu Nástup je vybaven:

masážními tryskami, vodopádem, perličkou, vodním hřibem.

Přejít nahoru
This site is registered on wpml.org as a development site.